Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich

Zakłady systemowe u bukmachera - jak postawić zakład jako system

Wszyscy użytkownicy, którzy grają na bieżąco w firmach bukmacherskich mają wiele systemów pozwalających im w mniej lub większym stopniu osiągać coraz większe wygrane. Ważną wartością jest poznanie wszelkich dostępnych opcji, ponieważ obstawianie meczów bez wcześniejszego przestudiowania opcji u danego bukmachera jest bez sensu. Pamiętaj, aby wybrać najbardziej dopasowaną dyscyplinę sportową do siebie i próbować swoich sił stosując się do różnych konfiguracji. Jeśli będziesz częściej grał, ale na mniejszych stawkach, to może nie ogromnych środków nie zyskach w przeciągu chwili, ale nabierzesz większej pewności, a przede wszystkim umiejętności w skutecznej grze.

Co to zakłady systemowe?

W firmach bukmacherskich najbardziej znane są dwa typy zakładów, które są nazywane kombinacjami AKO oraz SOLO znajdujące się na jednym kuponie. Zakłady systemowe to nic innego, jak trzeci rodzaj zakładów jest to opcja stworzenia kuponu, który może być podzielony na dużą ilość mniejszych zakładów podzielonych na różne sekcje. Zakłady systemowe mogą być nazywane, jako blokowe lub rozpisowe, a wielu graczy może je znać pod szyldem maxikombi. Tę formę można w skrócie można określić, jako obstawianie wydarzeń i wygrana w przypadku, w sytuacji gdy nie wszystkie będą trafione.

Zaklady Systemowe

Czym różnią się zakłady systemowe od AKO?

Jeśli chodzi o różnice w tych przypadkach, polega ona na tym, że w zakładzie systemowym nie wszystkie typy muszą być trafione, mimo to mogą być wygrane. Jeśli chodzi o przykład w systemie to oznacza, że w sytuacji 3/5 gracz wybiera pięć typów, które oznaczymy, jako: 1,2,3,4,5. Wówczas powstaje 10 bloków, w którego w skład wchodzą potrójne zakłady, czyli bloki takie jak: 123, 124, 125, 134, 135, 234, 235, 345. W tej sytuacji, aby móc cieszyć się z wygranej to trzy typy muszą być trafione. Przykładowo jeśli typami będą typy 1, 2, 3 to logiczną sytuacją jest, że tylko 123 zostanie trafiony i na podstawie tego zostanie wypłacona wygrana. Można też zastosować system 4/5, czyli w takiej sytuacji muszą być trafione cztery typy z pięciu. Jeśli warunek został trafiony to można liczyć na zwycięstwo z minimum czterech zakładów.

Aby najlepiej zrozumieć działanie zakładów systemowych przedstawię jeszcze przykład w systemie blokowym 2/3. Polega on na tym, że w takie sytuacji gracz trafił dobrze na 2 z 3 obstawionych typów, a jeśli uda się trafić wszystkiego to wygrana będzie wyższa. W przypadku dwóch lub trzech błędów kupon zostanie oznaczony, jako przegrany.

Zalety i wady zakładów systemowych

W przypadku zakładów systemowych jest z pewnością kilka zalet, ale także wad w działaniu w tej opcji. W poniższej tabeli postaram się wyszczególnić wszystkie plusy oraz minusy w zakładach systemowych.

Zalety

Wady

 • większe prawdopodobieństwo na wygraną
 • nie trzeba trafić wszystkich zdarzeń
 • mniejsza strata niż w przypadku zakładów pojedynczych
 • nie można obstawić wszystkich wydarzeń
 • należy osiągnąć wymagany kurs
 • niższa wygrana niż w zakładach pojedynczych
 • odpowiednie trafienie w konkretnych kombinacjach

Przykład jak grać systemem

System bukmacherski jest to nic innego, jak schemat, a także sposoby typowania, w których bazuje się na kryteriach takich jak stawka, czy kurs zakładu. Systemy bukmacherskie są bardzo ważne, ponieważ wielu graczy działa na zasadzie przeczucia bez głębszej analizy, co często doprowadza do szybkiego tracenia postawionych pieniędzy. Po długim stażu grania samemu można opracować system, jednak musi być on poparty wieloma wygranymi zakładami, aby to miało jakikolwiek sens. Jeśli nie czujesz się na siłach to możesz skorzystać z poszukiwania systemu w sieci, ale pamiętaj musisz to być najskuteczniejszy, a nie najpopularniejszy system. 

System to nie jest za każdym razem pewna wygrana, ponieważ należy pamiętać, że są to wydarzenia sportowe, które często lubią płatać figle. Warto zdecydować się na systemy bukmacherskie szczególnie uznawane za te najbardziej opłacalne, które przynoszą zyski w perspektywie czasu. 

Jakie strategie można zastosować przy obstawianiu zakładów systemowych

Każdy z graczy przy rozpoczęciu przygody z bukmacherką lub nawet w sytuacji, gdzie gra przez wiele czasu powinien skorzystać z podstawowych systemów bukmacherskich, do których jest się łatwo dostosować.

 • Płaska stawka - jeden z najbardziej popularnych systemów, polega na ustaleniu całościowego budżetu przy dobraniu stałej stawki, która się nie zmienia. W tym sposobie łatwo jest sprawdzić skuteczność i nie tracić pod wpływem emocji większej kwoty niż ta z góry ustalona.
 • System procentowy - w tej sytuacji opierasz swoją grę na progresji, czyli przeznaczasz 5% swojego budżetu na grę, jednak przy porażce od razu obniżasz stawkę, natomiast przy zwycięstwie zwiększasz ją.
 • Progresja - działa na odwrotnej zasadzie niż system procentowy, ponieważ przy poniesionej porażce podwajasz stawkę na kolejną grę. Najlepiej w tej sytuacji działać na podobnych kursach opierając się na przykład na widełkach pomiędzy 1.50 - 2.00. Ustalony kurs w pełni zależy od ciebie to jest podany przykład. Jeśli przegrasz kupon i kolejny przy podwójnej stawce okaże się szczęśliwy to wracasz do początkowego poziomu.
 • Kryterium Kelly’ego - jest to nic innego, jak działanie na szacowaniu prawdopodobieństwa zakładu. Musisz działać na głębokiej analizie, korzystając ze wzoru:

Stawka = [K * (p * k - 1)] / (k - 1)

Legenda:

K - ustalony budżet

p - ustalone przez ciebie prawdopodobieństwo szacowane w procentach

k - kurs dostępny u bukmachera.

Systemy bukmacherskie będą najskuteczniejsze w twoim odczuciu, jeśli zaczną przynosić pożądane skutki, czyli krótko mówiąc zyski. Warto jest wspierać się takimi rozwiązaniami, ponieważ zmusza to do analizy, a przede wszystkim nie ma w tym ryzyka szybkiego tracenia przeznaczonych na to środków.

Rodzaje zakładów systemowych

Jeśli chodzi o zakłady systemowe to warto jest się zapoznać z zestawami o specjalnych nazwach:

 • Trixie - wybierz 3 typy (A, B, C) postaw cztery zakłady, w których skład będą wchodzić 3 podwójne zakłady oraz jeden potrójny. To jest: AB, AC, BC, ABC. Wygrasz jeśli minimum dwa typy będą trafione.
 • Patent - w jego skład wchodzą 3 typy, 7 zakładów dzielą się one na: 3x pojedyncze, 3x podwójne oraz 1x potrójny. W tej konfiguracji jeden typ musi być poprawny.
 • Yankee - polega na 4 typach, 11 zakładach, które się dzielą na: 6x podwójnych, 4x potrójne oraz 1x poczwórny. Dwa z nich muszą być poprawne.
 • Lucky15 - są to 4 typy, 15 zakładów dzielą się na: 4x pojedyncze, 6x podwójne, 4x potrójne oraz 1 poczwórny z czego jeden musi być poprawny.
 • Goliath - nazywany powszechnie rekordzistą, gdzie gracz decyduje się na 8 typów, z czego obstawionych jest 247 zakładów, a dwa z nich mogą dać wygraną.

Zakłady systemowe - kiedy warto obstawiać?

Najważniejszą informacją, aby posunąć się do obstawiania zakładami systemowymi jest to, że jednego lub więcej typów nie jesteśmy pewni, dlatego w tej sytuacji ciężko jest się zdecydować na kupon AKO, w którym jedna pomyłka przekreśla wszelkie szanse na zwycięstwo.

Najczęściej zadawane pytania

author photo
Robert Szapski

Sport jest wielką częścią mojego życia. Odkąd pamiętam zawsze próbowałem swoich sił w wielu dyscyplinach. Przez wiele lat grałem w siatkówkę, która ukształtowała mnie na wielu płaszczyznach. Polski sport jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu łatwiej jest o nim pisać w perspektywie sukcesu.

Zobacz wpisy przez Robert Szapski

Czytaj więcej

Co oznacza 10, 02, 12 w Fortunie?
Co oznacza 10, 02, 12 w Fortunie?
Co oznacza 02, 10, 12 w Fortunie? Symbole bukmacherskie
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
263
Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zasada zakładów over/under jest bardzo prosta - gracz typuje ile razy w meczu, wystąpi dane zdarzenie, czy będzie to więcej, czy mniej razy, niż w danym
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
193
Zakłady na Wimbledon - typy i kursy bukmacherskie na turniej WTA i ATP
Zakłady na Wimbledon - typy i kursy bukmacherskie na turniej WTA i ATP
Wimbledon to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. Są to zawody, które pierwszy raz zostały rozegrane w 1877 roku, wówczas były uznawane
Czytaj więcej
przez Robert Szapski
38