Cash out jak działa? Który bukmacher z "Zamknij zakład"?

Cash out co to znaczy? Bukmacherzy z "Zamknij zakład"

Cashout to zwrot części postawionej stawki, przed zakończeniem wszystkich wydarzeń na kuponie. Być może brzmi to trochę skomplikowanie, ale zasada jest bardzo prosta. 

Jeśli postawiłeś 4 zdarzenia i 1,2 lub 3 zakończyły się po twojej myśli, przed rozpoczęciem kolejnego meczu lub w trakcie jego trwania, możesz zamknąć zakład, inkasując wygraną. Oczywiście jej stawka będzie odpowiednio mniejsza, niż gdybyś poczekał do końca ostatniego meczu i okazałby on się poprawnie wytypowany. 

Jeśli jednak masz wątpliwości, czy wszystkie zdarzenia zakończą się zgodnie z twoimi typami, możesz wcześniej zakończyć zakład. Jest to bezpieczna opcja i jednocześnie duży komfort.

Którzy bukmacherzy oferują opcję “Zamknij zakład”?

W dzisiejszych czasach cashout jest standardową opcją, oferowaną przez wszystkich bukmacherów, w każdym typie zakładów. W poniższej tabeli przedstawiamy to szczegółowo.

Bukmacher

Typ zakładów

Betclic

solo, AKO, prematch, live

Betcris

solo, AKO, prematch, live

Betfan

solo, AKO, prematch, live

BetX

solo, AKO, prematch, live

eToto

solo, AKO, prematch, live

forBet

solo, AKO, prematch, live

Fortuna

solo, AKO, prematch, live

Fuksiarz

solo, AKO, prematch, live

LV Bet

solo, AKO, prematch, live

PZBuk

solo, AKO, prematch, live

STS

solo, AKO, prematch, live

Superbet

solo, AKO, prematch, live

Noblebet

solo, AKO, prematch, live

TOTALBet

solo, AKO, prematch, live

Czym jest cashout?

Cashout to po prostu możliwość zamknięcia zakładu, przed zakończeniem wszystkich wydarzeń na kuponie. Warunek jest jeden - dotychczasowe wydarzenia muszą być poprawnie wytypowane. Co ważne, stawka, którą wygrasz, jest mniejsza od tej, gdybyś poprawnie wytypował wszystkie zdarzenia.

Z kolei, w przypadku zakładów SOLO lub live, możesz zamknąć zakład przed końcem meczu. Twoja wygrana będzie mniejsza, niż gdybyś poczekał do końca meczu, ale też ryzyko jest mniejsze.

Trzeba też wspomnieć o tym, że to nie gracz decyduje, kiedy można zamknąć zakład. To bukmacher proponuje moment dostępności tej opcji. Czasami jest ona dostępna tylko chwilę, czasami przez dłuższy czas. Zależy to od wielu czynników, jak wynik w aktualnym momencie, czy czas do zakończenia spotkania.

Cashout u wybranych bukmacherów

W dzisiejszych czasach cashout jest standardową usługą, oferowaną przez wszystkich bukmacherów, w każdym typie zakładów. Omówimy kilku wybranych bukmacherów i ocenimy, który cashout jest najbardziej opłacalny.

Cashout w Superbet

Superbet to czołowy bukmacher na polskim rynku. Oferuję też korzystne możliwości skorzynia z cashoutów.

W Superbet cashout jest dostępny dla wszystkich typów zakładów, zarówno SOLO i AKO, postawionych jako prematch lub live. 

To, co wyróżnia Superbet, na tle konkurencji, to możliwość skorzystania z cashoutu, także przy zakładach systemowych. Co ważne, możesz łączyć wydarzenia przedmeczowe i live na jednym kuponie. W jaki sposób możesz skorzystać z cashoutu w Superbet?

 1. Postaw kupon SOLO, AKO, systemowy.
 2. Kupon musi zawierać wydarzenia z oferty przedmeczowej i/lub live.
 3. Na kuponie nie mogą znajdować się przegrane zdarzenia.
 4. Jeśli w trakcie trwania danego wydarzenia, pojawi się możliwość skorzystania z cashoutu, na dole kuponu, pojawi się zielone w okienko. Należy w nie kliknąć i potwierdzić operację. Masz na to 3 sekundy. Jeśli tego nie zrobisz, nic się nie stanie.

Na tym jednak możliwości się nie kończą. Superbet udostępnia swoim klientom aż 3 formy zamykania kuponów.

Formy cashoutu w Superbet

Warunki

Wypłacenie wyświetlanej kwoty

Tylko kwota, która wyświetli się na zielonym tle, może zostać wypłacona. Jeśli w międzyczasie ulegnie ona zmianie, cashout nie zostanie rozliczony.

Wypłacenie dowolnej kwoty

Kupon zostanie rozliczony, nawet jeśli w międzyczasie kwota ulegnie zmianie.

+/- 10%

Kupon zostanie rozliczony, jeśli kwota nie zmieni się o więcej, niż 10%.

Podsumowując, Superbet oferuje bardzo korzystny cashout. To bardzo dobra forma dla mniej doświadczonych graczy, ale też tych, którzy obstawili zakład z wysokim kursem i nie mają pewności co do pomyślnego wyniku.

Cashout w Fortunie

Fortuna oczywiście również oferuje opcję wcześniejszego zamknięcia zakładu. U tego bukmachera, ta opcja nosi nazwę Early Cashout.

Jak działa Early Cashout w Fortunie? Bardzo podobnie, jak u innych bukmacherów. Jest też przejrzysty i prosty.

Cashout dostępny jest dla kuponów SOLO i AKO, prematch oraz live. Oczywiście, na kuponie nie mogą znajdować się przegrane zdarzenia. To bukmacher wybiera moment, w którym udostępnia użytkownikowi opcję Early Cashout. Skorzystanie z tej możliwości jest bardzo proste.

 1. Przejdź do wybranego kuponu, w zakładce “Kupony”.
 2. Na podglądzie kuponu, kliknij okienko z napisem “Wypłać”.
 3. Potwierdź wypłatę.

Należy pamiętać, że tak, jak u innych bukmacherów, cashout jest dostępny tylko raz dla danego kuponu. W momencie zamknięcia zakładu kupon zostaje rozliczony, a operacji nie można już cofnąć.

Cashout w STS

STS również oferuje cashout na podobnych warunkach, co konkurencja. Jest on możliwy zarówno przy wydarzeniach przedmeczowych, jak i live, na kuponach SOLO i AKO. Jednak w przypadku wydarzeń postawionych jako prematch, z cashoutu można korzystać tylko do momentu rozpoczęcia spotkania. Jeśli obstawiasz live, cashout będzie dostępny na bieżąco, w trakcie wydarzenia.

Tak, jak u innych bukmacherów, możliwość skorzystania z cashoutu będzie możliwa tylko w przypadku wydarzeń pochodzących tylko z podstawowej oferty. Jeśli postawisz na mecze, korzystając z Betbuildera albo opcji MAXIKOMBI, czy Bezpieczny Zakład, cashout nie będzie dostępny.

Warto pamietać, że cashout jest dostępny w momencie, kiedy zdecyduje o tym bukmacher. To czy będzie on dostępny i w jakiej wysokości, zależy m.in. od czasu do zakończenia spotkania, przebiegu meczu, aktualnego wyniku. Wysokość cashoutu może się więc szybko zmieniać. Aby z niego skorzystać, musisz wykonać 3 proste kroki:

 1. W zakładce “Moje kupony”, wejdź w wybrany kupon, który nie został jeszcze rozliczony.
 2. Na podglądzie kuponu, wybierz opcję “Cashout: Wypłać teraz”.
 3. Potwierdź wypłatę.

Cashout w Betfan

Cashout w Betfan niczym nie odbiega od konkurencji. Niczym się też nie wyróżnia.

Jest dostępny dla zakładów SOLO i AKO, na wszystkie dyscypliny, prematch i live. Warunki są takie same, jak u innych bukmacherów - kupon musi zostać postawiony za środki z depozytu, nie z bonusu, na kuponie nie mogą znajdować się przegrane wydarzenia. Jak skorzystać z cashoutu w Betfan?

 1. Wejdź w zakładkę “Kupony” i wybierz ten, który nie został jeszcze rozliczony.
 2. Jeśli cashout będzie dostępny, zobaczysz żółty kafelek, z napisem “Cashout” i proponowaną kwotą wypłaty.
 3. Po kliknięciu w kafelek i potwierdzeniu, kwota zostanie wypłacona na twoje konto gracza.

Cashout w Go+Bet

Cashout w GO+Bet jest dostępny na takich samych warunkach, jak u innych bukmacherów. Jest dostępny dla kuponów SOLO i AKO, prematch i live. Na kuponie nie może być przegranych zdarzeń, a środki, za które zawarłeś zakład, nie mogą pochodzić z bonusów.

Coś, co wyróżnia cashout w GO+Bet, jest to, że sam użytkownik może decydować, w jakim stopniu chce z niego skorzystać. Dostępne są 3 formy cashoutu.

Formy cashoutu w GO+Bet

Warunki

Częściowy CashOut+

Możesz skorzystać z tej opcji, dla wybranej, przez siebie, części stawki.

Auto CashOut+

Możesz ustawić limit, po osiągnięciu którego, w wyniku zmian kursów, kupon zostanie rozliczony automatycznie.

Częściowy Auto CashOut+

Opcja działająca, jak Auto CashOut+, dostępna dla wybranej, przez siebie, części stawki.

To czyni cashout w GO+Bet podobnym do tego oferowanego w Superbet. Jednak, w GO+Bet to użytkownik sam decyduje, w jakim stopniu korzysta z cashoutu. Może go nawet ustawić automatycznie.

Cashout w GO+Bet jest więc bardzo korzystny i prosty. Jak z niego skorzystać?

 1. Jeśli, przy kuponie, zobaczysz ikonkę dolara ($), to znaczy, że cashout jest dostępny.
 2. Po wejściu w kupon, zobaczysz zielony kafelek z napisem “Cash out” i proponowaną kwotą wypłaty.
 3. Po kliknięciu w kafelek i potwierdzeniu, kwota zostanie wypłacona na twoje konto gracza.

Cashout w Betclic

W Betclic mamy do czynienia ze standardowymi opcjami cashoutu. Jest on dostępny na zakłady przedmeczowe i live, na kupony SOLO oraz AKO.

Tak, jak u innych bukmacherów, cashout nie jest dostępny zawsze. To bukmacher decyduje w którym momencie pojawi się ta opcja. Dodatkowo jego wysokość na bieżąco się zmienia.

Cashout w Betclic jest bardzo prosty. Jak z niego skorzystać?

 1. Wejdź w kupon.
 2. Jeśli na dole wyświetla się opcja Cashout z proponowaną kwotą, wybierz tę opcję.
 3. Potwierdź operację, aby wygrana została wypłacona na twoje konto gracza.

Cashout w TOTALBet

W TOTALBet mamy analogiczną sytuację. Najprostszy cashout na zdarzenia przedmeczowe i live, na kupony SOLO i AKO. Warunki przyznania cashoutu są takie same, jak u innych bukmacherów. A jak go otrzymać?

 1. W zakładce “Moje kupony” zobaczysz listę kuponów.
 2. Jeśli cashout jest dostępny, przy takim kuponie zobaczysz zielony kafelek z napisem “Sprawdź Cashout”.
 3. Po kliknięciu w tę opcję, naciśnij przycisk “Wypłać”.
 4. Pieniądze z cashoutu zostaną wypłacone na twoje konto gracza.

Czy cashout jest opłacalny dla graczy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba rozpatrzeć dwa scenariusze.

Jeśli ostatecznie okaże się, że błędnie typowałeś wynik meczu, wtedy będziesz zadowolony z cashoutu. Problem w tym, że możesz z niego skorzystać jeszcze w trakcie trwania wydarzenia, nie znając wyniku. Jednak wiedząc, jak układa się dane spotkanie, widząc, że to przeciwna drużyna ma przewagę, jeśli masz obawy, że możesz stracić postawioną stawkę, możesz skorzystać z cashoutu. Pozwoli ci to odzyskać pewną sumę pieniędzy.

Jednak, jeśli twój typ zakończy się po twojej myśli, a ty skorzystałeś już z cashoutu, będziesz pluł sobie w brodę, że nie poczekałeś do końca i nie zgarnąłeś pełnej wygranej. Jednak zawsze coś otrzymasz, więc będziesz miał swoistą nagrodę pocieszenia.

Cashout jest bowiem pewnym rodzajem zabezpieczenia, przed przegraną. Jeśli wydarzenie nie układa się po twojej myśli, a do jego zakończenia jest coraz mniej czasu, warto skorzystać z tej opcji. Dzięki temu odzyskasz część środków na dalszą grę.

Kiedy warto skorzystać z opcji “Zamknij zakład”?

Przede wszystkim, z cashoutu możesz skorzystać, kiedy kupon nie został jeszcze rozliczony. Jedno lub więcej wydarzeń się toczy, a te które się zakończyły, zostały poprawnie wytypowane.

Jednak sam musisz ocenić ryzyko i odpowiedni moment do skorzystania z cashoutu. Co prawda bukmacher podsuwa ci rozwiązania, udostepniając tę opcję, ale sam musisz zdecydować.

Ważnymi czynnikami jest to, ile masz wydarzeń na kuponie, czy widzisz duże szanse na poprawne wytypowanie ich. Jeśli chodzi o wydarzenia, które są w toku, zwróć uwagę na wynik, przebieg spotkania, kartki, kontuzje. To może wpływać na wynik i zdecydować o tym, czy twój typ będzie prawidłowy.

Jeśli masz wątpliwości, czy udało ci się poprawnie wytypować wynik, cashout jest dobrą i bezpieczną opcją. Pozwala ci nie stracić całej postawionej stawki, dzięki czemu będziesz miał środki na dalszą grę.

Najczęściej zadawane pytania

author photo
Michał Przybycień

Sportem interesuję się od dziecka. Najbliższa mi jest piłka nożna, w której zakochałem się podczas mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Jednak śledzę też występy polskich sportowców na innych arenach, trzymając za nich kciuki, kibicując i stawiając na ich zwycięstwa.

Zobacz wpisy przez Michał Przybycień

Czytaj więcej

Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zasada zakładów over/under jest bardzo prosta - gracz typuje ile razy w meczu, wystąpi dane zdarzenie, czy będzie to więcej, czy mniej razy, niż w danym
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
123
Podatek od zakładów bukmacherskich. Wygrana, a urząd skarbowy
Podatek od zakładów bukmacherskich. Wygrana, a urząd skarbowy
Grając u legalnych bukmacherów, którzy mają zarejestrowaną działalność w Polsce, musisz liczyć się z tym, że każdy twój kupon będzie obwarowany
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
106