Jak zarabiać na bukmacherce?

Jak zarabiać na bukmacherce?

Zarabianie na zakładach bukmacherskich nie jest łatwe. Większość typerów traktuje obstawianie jak rozrywkę. Jeśli myślisz o zarabianiu na obstawianiu, musisz poświęcić sporo czasu i mieć naprawdę duże doświadczenie.

Statystyki wskazują, że jedynie 2% graczy żyje z obstawiania. Wielu graczy zapewne o tym marzy, ale jest to osiągalne tylko dla nielicznych i najbardziej wytrwałych typerów.

Nawet oni nie mają monopolu na wygrywanie i jednej, w 100% skutecznej metody, która pozwoliłaby im regularnie zarabiać na grze w zakładach bukmacherskich. Mają jednak cechy, które wykształcili w sobie przez lata gry i wiedzą, na co zwracać uwagę, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

Zarabianie u bukmachera - 5 najczęściej popełnianych błędów

Tylko nieliczni gracze potrafią zarabiać grze w zakładach bukmacherskich. Jest to bowiem bardzo trudne. Wynika to z tego, że w sporcie jest bardzo dużo zmiennych i nawet największy faworyt może mieć słabszy dzień i potknąć się w rywalizacji ze zdecydowanym underdogiem.

Dlatego nie zawsze należy kierować się jedynie wysokością kursów. Należy dokładnie przeanalizować statystyki i składy drużyn.

Większość graczy może jedynie pomarzyć o stałych dochodach z zakładów bukmacherskich. Mogą jednak zwiększyć swoje szanse na zarobek, jeśli będą unikać wymienionych poniżej błędów.

Zbyt częste obstawianie kuponów AKO

Kupon AKO Fortuna

Tutaj chyba nie trzeba za dużo tłumaczyć. Wydaje się bowiem logiczne, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Najbardziej opłaca się stawiać single lub duble, niż tzw. taśmy.

Owszem, wiadomo, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym korzystniejszy łączny kurs, a potencjalna wygrana jest wyższa. Jednak, aby taki kupon był wygrany, musisz wytypować poprawnie kilka zdarzeń, a to znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej.

Aby mieć największą pewność wygranej, najlepiej obstawiać pojedyncze zdarzenie, ewentualnie duble, czyli kupon z dwoma zdarzeniami. Tu masz największą gwarancję poprawnego typu, bo przy większej ilości, zwiększa się prawdopodobieństwo, że jeden lub więcej z typów okaże się nieprawidłowy.

Brak ustalonego budżetu

Podstawą gry w zakładach bukmacherskich jest ustalenie budżetu, który możesz na to przeznaczyć. Nawet, jeśli nie myślisz o zarabianiu, a po prostu obstawiasz dla rozrywki, również nie przekraczaj sumy, którą wcześniej sobie założyłeś.

Bardzo łatwo jest wpaść w spiralę i przeznaczać coraz więcej środków na zakłady bukmacherskie. Jeśli możesz sobie na to pozwolić wszystko jest w porządku. Jednak nigdy nie przekraczaj sumy, którą możesz ewentualnie przegrać.

Zbyt duże emocje

Przy obstawianiu nigdy nie kieruj sie emocjami. “Chłodna głowa” to podstawowa zasada każdego gracza. Nadmierne pokłady zdenerwowania mogą spowodować, że coś źle klikniesz, obstawisz nie to co chcesz, wpiszesz złą stawkę. Jednym słowem, pod wpływem emocji bardzo łatwo o błąd.

Brak analizy

Wielu graczy, uważa, że samo śledzenie danej dyscypliny wystarczy, aby móc typować wyniki. Jednak, jeśli chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich, nie możesz sobie na to pozwolić. Analiza jest podstawą.

Aby zwiększyć swoje szanse na poprawny typ, zawsze musisz przeanalizować wiele statystyk. Nie należy kierować się samymi kursami, bo czasami faworyt zawiedzie, a taka dogłębna analiza może tylko pomóc ci to przewidzieć i postawić na rywali, bądź po prostu nie obstawiać typu, który wydaje wam się niepewny.

Brak Analyzy v zakładach bukmacherskich

Oczywiście inną analizę należy przeprowadzić w przypadku obstawiania wydarzeń przedmeczowych, a inną przy wydarzeniach na żywo. Jeśli obstawiasz wydarzenie, które się jeszcze nie rozpoczęło, dobrze przeanalizować składy, ewentualne wykluczenia z powodu kartek lub kontuzji, a także tabelę, ostatnie spotkania, spotkania przeciwko danemu rywalowi itp.

Analiza wydarzeń live jest jeszcze bardziej rozbudowana. Oprócz wymienionych już danych przedmeczowych, powinieneś przeanalizować także statystyki meczowe, liczbę strzałów, sytuacji, kartek itp.

Analiza jest więc procesem bardzo żmudnym i będziesz potrzebować na nią trochę czasu. Zazwyczaj zabiera to ok. kilkunastu minut. Warto jednak wykonać taką analizę, bo to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo twojej wygranej.

Chęć odegrania się, po przegranym zakładzie

Tak, jak już podkreślałem, kierowanie się emocjami przy obstawianiu zakładów bukmacherskich, jest zgubne. Wiąże się to też z chęcią odegrania po przegranym zakładzie.

Każda przegrana, szczególnie własnych pieniędzy, powoduje negatywne emocje. Jednak nie można się im poddawać. Nerwy, w każdej sytuacji, są złym doradcą. Przy obstawianiu najważniejszy jest spokój i dokładna analiza.

Porady i wskazówki - jak zarabiać u bukmachera

Nie ma jednej, sprawdzonej recepty na zarabianie w zakładach bukmacherskich. Jest jednak kilka zasad, które mogą przybliżyć cię do określonego celu. Nigdy nie masz jednak stuprocentowej gwarancji sukcesu. Natomiast poniższe zasady pomogą ci bezpiecznie grać.

Ustal budżet i trzymaj się go

Ustalenie budżetu, który można przeznaczyć na grę jest bardzo ważne. Nigdy nie graj za więcej, niż możesz!

Nie chodzi o to, aby popadać w długi, a wręcz przeciwnie. Ustalenie planu gry i wydatków jest bardzo ważne. Możesz to zrobić np. w ujęciu miesięcznym. Zakładasz, ile możesz wydać na grę w ciągu 30 dni. Sukces możesz osiągnąć tylko, jeśli będziesz się sztywno trzymał budżetu. W innym wypadku zawsze będziesz miał ujemny bilans gry.

Zwracaj uwagę na statystyki i dokładnie je analizuj

Statystyki i analiza to bardzo ważna kwestia w drodze do zarobków. Gra na chybił-trafił, w dłuższej perspektywie zawsze jest nieopłacalna. Tylko dokładne dane mogą doprowadzić cię do sukcesu.

Wiadomo, że statystyki w sporcie są bardzo ważne. Nawet sami zawodnicy, czy trenerzy wszystko dogłębnie analizują. Śledzą postawę swoich przeciwników, ich formę, pozycję w tabeli oraz to, jak sobie radzą np. w meczach domowych, czy na wyjazdach, albo statystyki indywidualne.

Zwracaj uwagę na statystyki i dokładnie je analizuj  Statystyki i analiza to bardzo ważna kwestia w drodze do zarobków. G

W dzisiejszych czasach jest sporo serwisów, jak np. Sofa Score, które ułatwiają śledzenie wielu informacji o drużynach, czy zawodnikach. Sami bukmacherzy, szczególnie przy zakładach na żywo, również oferują szeroki pakiet statystyk, który może ci pomóc w poprawnym typowaniu.

Korzystaj z bonusów i cashoutów

W dzisiejszych czasach bukmacherzy walczą o klienta i prześcigają się w promocjach. Próbują pozyskać klientów, dzięki atrakcyjnym bonusom powitalnym, jak np. freebety, zakłady bez ryzyka, bonusy od depozytu. Jednak nie zapominają także o stałych graczach, którzy mogą liczyć na przynależność do różnego rodzaju klubów VIP.

Takie promocje mogą zwiększyć twój budżet na grę i być przyjemnym dodatkiem, bo zmniejszają ryzyko, a mogą być pomocne w rozpoczęciu zarabiania w zakładach bukmacherskich.

Dobrą opcją są też cashouty. Są one dostępne u praktycznie wszystkich bukmacherów.

Tworzą one swego rodzaju zabezpieczenie, w przypadku przegranych zakładów. Jeśli widzisz, że jeden z wytypowanych zakładów układa się dla ciebie niekorzystnie, możesz wcześniej zamknąć kupon. Co prawda, wygrana jest wtedy mniejsza, ale przynajmniej nie tracisz całej postawionej stawki.

Skorzystaj z zakładów systemowych

Zakłady systemowe, to mniej ryzykowna opcja kuponów AKO. Też są to kupony, na których znajduje się kilka zdarzeń. Jednak nie wszystkie muszą zostać poprawnie wytypowane. Wariantów jest wiele np. wystarczy wytypować poprawnie 3 z 5 zdarzeń na kuponie, aby był on wygrany.

Oczywiście, odbija się to na stawkach potencjalnych wygranych. Nie są one tak wysokie, jak w przypadku standardowych kuponów AKO, ale masz też większą gwarancję wygranej.

Jak skutecznie obstawiać mecze piłkarskie?

Nie ma jednej, stuprocentowo skutecznej, metody na zarabiane poprzez obstawianie meczów piłkarskich. Jest jednak kilka czynników, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo twojego sukcesu i są one tożsame z tymi, wymienionymi wyżej.

Bardzo ważna jest analiza. Przed zawarciem zakładu, dokładnie zastanów się, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najbardziej optymalne. Nie zawsze trzeba typować zwycięzcę. Bukmacherzy oferują wiele zakładów na piłkę nożną m.in. liczbę rzutów rożnych, strzałów, kartek, a nawet na indywidualne statystyki zawodników.

Oczywiście, do poprawnego typowania tego typu zakładów, niezbędna jest dogłębna analiza. Przed zawarciem zakładu, prześledź, jaki styl gry i ustawienie, prezentuje dana drużyna, ile goli strzela, czy gra agresywnie itp.

Dobrze, gdybyś też regularnie oglądał dane rozgrywki, czy drużyny. Statystyki, to bowiem suche liczby, a obraz dodatkowo może pomóc ci wyrobić swoje zdanie na temat danego zakładu.

Wykorzystanie bonusów od bukmachera

Bonusy bukmacherskie mogą być dobrym początkiem przygody z zarabianiem na obstawianiu. Chodzi przede wszystkim o bonusy na start. Chodź ciężko, aby nowi gracze, bez doświadczenia, mogli zarabiać, to jest to na pewno dobra opcja dla doświadczonych graczy.

Niektórzy, często doświadczeni typerzy, posiadają konta u kilku bukmacherów. Przy zakładaniu konta zawsze możesz liczyć na bonus np. zakład bez ryzyka, freebet, czy bonus od depozytu. Jest to bardzo atrakcyjna forma, bo dostajesz dodatkowe środki na grę, które po jakimś czasie, możesz wypłacić.

W późniejszym czasie, doświadczeni gracze, również mogą liczyć na wiele promocji, dedykowanych właśnie im. Dzięki temu, nie musisz ryzykować budżetu, który masz przeznaczony na grę, a w przypadku wygranej, masz dodatkowy zarobek.

Jak zarabiać, grając w Superbet?

Każdy bukmacher ma swoją specyfikę. Najczęściej jednak, najbardziej opłacalne jest granie zakładów na piłkę nożną. To flagowy sport u praktycznie wszystkich bukmacherów, dzięki czemu na zakłady piłkarskie jest najwięcej promocji.

Super Przewaga Superbet

Tak jest też w Superbecie. Flagowy produkt tego bukmachera to Superprzewaga. O co w niej chodzi? Zasady są bardzo proste. Jeśli drużyna, którą wytypowałeś jako zwycięzcę, w jakimkolwiek momencie meczu, będzie prowadzić dwoma golami, zakład zostanie rozliczony, jako wygrany, niezależnie od wyniku końcowego.

Poza tym, na dodatkowy zarobek mogą liczyć użytkownicy aplikacji Superbetu. Jeśli w ciągu 7 dni od pierwszego depozytu, pobierzesz aplikację mobilną, otrzymasz dodatkowe 20 zł freebetu.

Jak zarabiać, grając w STS?

Z kolei STS ma swój odpowiednik Superprzewagi - Game Changer. Zasady są takie są takie same, jak w Superbecie - jeśli wytypowana, przez ciebie, drużyna, będzie prowadzić dwoma golami, to już zgarniasz wygraną.

Tego typu zakłady robią obecnie furorę w Polsce. Dzięki temu bukmacherzy przyciągają nowych graczy, którzy chętnie grają, bo mają większą gwarancję wygranej.

Tego typu zakłady najlepiej grać, gdy wiesz, że dana drużyna jest zdecydowanym faworytem, albo gra ofensywnie i strzela dużo goli, a obrona rywali jest dziurawa. To dobry sposób, aby nawet przy niekorzystnym obrocie spraw na koniec meczu i tak zgarnąć pieniądze za wygraną.

STS Game Changer

Zarabiaj na zakładach na żywo

Zakłady przedmeczowe to tylko wycinek, jeśli chodzi o ofertę bukmacherów. Drugą opcją są zakłady na żywo. Ten rodzaj zakładów daje ci najszybszą możliwość zarobku, bo możesz analizować dane, w czasie trwania wydarzenia.

Zakłady live są dobrą opcją dla doświadczonych graczy, którzy oglądają sporo meczów. Wiadomo, że same statystyki nie zawsze dobrze oddają obraz meczu i przekaż telewizyjny może ci dodatkowo pomóc, w obstawianiu.

Dodatkowo możesz też śledzić na bieżaco statystyki zarówno obu drużyn, jak i poszczególnych zawodników. Przez cały czas trwania wydarzenia, masz też podgląd na najważniejsze liczby dotyczące meczu. Możesz je analizować bezpośrednio na stronie lub w aplikacji bukmachera, albo w aplikacji zewnętrznej, która dostarcza bardziej rozbudowane statystyki.

Te liczby, w zestawieniu z obrazem meczu, są dużym ułatwieniem przy obstawianiu meczu i zwiększają twoje szanse na wygraną.

author photo
Michał Przybycień

Sportem interesuję się od dziecka. Najbliższa mi jest piłka nożna, w której zakochałem się podczas mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Jednak śledzę też występy polskich sportowców na innych arenach, trzymając za nich kciuki, kibicując i stawiając na ich zwycięstwa.

Zobacz wpisy przez Michał Przybycień

Czytaj więcej

Hiszpańska La Liga - gdzie oglądać? Transmisje TV i online za darmo
Hiszpańska La Liga - gdzie oglądać? Transmisje TV i online za darmo
Od sezonu 2021/2022, La Ligę można oglądać w aż dwóch polskich telewizjach! Rozgrywki są bowiem pokazywane przez Eleven Sports i Canal+.
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
68
Ile zarabia Lewandowski na sekundę, minutę, godzinę?
Ile zarabia Lewandowski na sekundę, minutę, godzinę?
Robert Lewandowski jest jednym z najlepiej opłacanych reprezentantów Polski w historii. 35-latek po ośmiu latach spędzonych w Bayernie Monachium zmienił
Czytaj więcej
przez Robert Szapski
198
Podatek od zakładów bukmacherskich. Wygrana, a urząd skarbowy
Podatek od zakładów bukmacherskich. Wygrana, a urząd skarbowy
Grając u legalnych bukmacherów, którzy mają zarejestrowaną działalność w Polsce, musisz liczyć się z tym, że każdy twój kupon będzie obwarowany
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
175