Gdzie oglądać Premier League? Transmisje Premier League

Angielska Premier League - gdzie oglądać? Transmisje TV i online za darmo

Viaplay pozyskało prawa do Premier League do końca sezonu 2027/2028. Jednak w połowie 2025 roku planuje zakończyć działalność w Polsce i po sezonie 2024/2025 może oddać swoje prawa telewizyjne.

Być może wszystkie mecze Premier League powrócą do Canal+, który stracił je w 2022 roku, po 25 latach transmisji ligi angielskiej w Polsce. Obecnie Canal+ pokazuje 2 mecze z każdej kolejki ligi angielskiej.

Gdzie oglądać Premier League w sezonie 2023/2024?

Wszystkie spotkania Premier League można oglądać w Viaplay. To skandynawska platforma internetowa, która w Polsce pojawiła się w 2021 roku. Pozyskała wtedy wiele ekskluzywnych praw sportowych, w tym prawa do pokazywania meczów Premer League. Wcześniej posiadał je Canal+, który teraz dogadał się z Viaplay, dzięki czemu pokazuje 2 mecze w każdej kolejce.

Transmisje TV w Viaplay

Viaplay to skandynawska platforma streamingowa. Swoje usługi oferuje w internecie. Na tej platformie można oglądać wszystkie mecze Premier League, aż do sezonu 2024/2025, kiedy to Viaplay ma się wycofać z Polski.

Aplikację Viaplay można oczywiście odpalić na telewizorach Smart TV. Viaplay jest też dostępny u niektórych operatorów kablowych.

Viaplay Premier League

Transmisje TV w Canal+

Przez 25 lat, do 2022 roku, Canal+ miał wyłączne prawa do pokazywania meczów Premier League, w Polsce. Od sezonu 2022/2023 stracił te prawa na rzecz Viaplay. Obie firmy się jednak dogadały, dzięki czemu Canal+ może transmitować dwa mecze w każdej kolejce Premier League.

Canal+ pokazuje więc 2 mecze każdej kolejki na swoich kanałach. Abonenci, którzy posiadają ofertę satelitarną od Canal+, mogą dołączyć do swojego pakietu Viaplay. Jednak ta opcja jest dostępna tylko w niektórych pakietach i należy indywidualnie dowiedzieć się, na jakich warunkach można to zrobić.

Premier League Canal+

Gdzie oglądać Premier League online?

Jeśli chodzi o internetowy streaming, Premier League można oglądać w dwóch miejscach - Viaplay i Canal+Online.

Viaplay oferuje trzy pakiety - Total, Medium oraz Filmy i Seriale. Premier League jest dostępna tylko w tym pierwszym, najdroższym, w cenie 55 zł miesięcznie.

Mecze transmitowane w Canal+ również można oglądać w internecie, za pośrednictwem platformy Canal+Online. Dostęp do pakietu zawierającego 2 mecze w każdej kolejce Premier League, kosztuje 54 zł miesięcznie.

Godziny transmisji meczów Premier League

Mecze ligowe w Premier League najczęściej rozgrywane są w weekendy. Zdarzają się kolejki w środku tygodnia, ale skupimy się tu na tym, co dzieje się w weekend, bo to zjawisko powszechne.

Mecze zazwyczaj rozgrywane są w soboty i niedziele. Czasami kolejka rozpoczyna się już w piątek o 21:00, ale najczęściej jest to 13:30, w sobotę. Później o 16:00 odbywa się kolejne spotkanie, a dzień kończy się meczem rozgrywanym o 18:30.

Kolejne mecze są rozgrywane w niedzielę. Rozpoczynają się one o 15, a mecz kończący kolejkę, o 17:30.

Najczęściej zadawane pytania

author photo
Michał Przybycień

Sportem interesuję się od dziecka. Najbliższa mi jest piłka nożna, w której zakochałem się podczas mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Jednak śledzę też występy polskich sportowców na innych arenach, trzymając za nich kciuki, kibicując i stawiając na ich zwycięstwa.

Zobacz wpisy przez Michał Przybycień

Czytaj więcej

Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zakłady over/under. Co to znaczy?
Zasada zakładów over/under jest bardzo prosta - gracz typuje ile razy w meczu, wystąpi dane zdarzenie, czy będzie to więcej, czy mniej razy, niż w danym
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
149
Cash out co to znaczy? Bukmacherzy z "Zamknij zakład"
Cash out co to znaczy? Bukmacherzy z "Zamknij zakład"
Cashout to zwrot części postawionej stawki, przed zakończeniem wszystkich wydarzeń na kuponie. Być może brzmi to trochę skomplikowanie, ale zasada jest bardzo
Czytaj więcej
przez Michał Przybycień
120